CREȘTEREA EFICIENȚEI ENERGETICE ÎN CLĂDIRILE REZIDENȚIALE DIN MUNICIPIUL ROMAN

Proiectul “CREȘTEREA EFICIENȚEI ENERGETICE ÎN CLĂDIRILE REZIDENȚIALE DIN MUNICIPIUL ROMAN”, Cod Smis: 122424 (în curs de implementare) este finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 3: Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon, Prioritatea de investiții 3.1: Sprijinirea eficienței energetice, a gestionării inteligente a energiei și a utilizării energiei din surse regenerabile în infrastructurile publice, inclusiv în clădirile publice, și în sectorul locuințelor, Operaţiunea A: Clădiri rezidenţiale. Scopul proiectului: Creşterea eficienţei energetice a blocului de locuinţe situat în str. Anton Pann, nr. 33 din municipiul Roman, în scopul dezvoltării economiei cu emisii scăzute de carbon.

Perioadă implementare proiect: 12 octombrie 2017 – 11 octombrie 2019

Valoare proiect: 924.901,96 lei

Programul Operaţional Regional 2014-2020: www.inforegio.ro, www.facebook.com/inforegio.ro.