CREȘTEREA EFICIENȚEI ENERGETICE ÎN CLĂDIRILE REZIDENȚIALE DIN MUNICIPIUL ROMAN

Proiectul “CREȘTEREA EFICIENȚEI ENERGETICE ÎN CLĂDIRILE REZIDENȚIALE DIN MUNICIPIUL ROMAN”, Cod Smis: 122424 (finalizat) a fost finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 3: Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon, Prioritatea de investiții 3.1: Sprijinirea eficienței energetice, a gestionării inteligente a energiei și a utilizării energiei din surse regenerabile în infrastructurile publice, inclusiv în clădirile publice, și în sectorul locuințelor, Operaţiunea A: Clădiri rezidenţiale.
    Scopul proiectului: Creşterea eficienţei energetice a blocului de locuinţe situat în str. Anton Pann, nr. 33 din Municipiul Roman, în scopul dezvoltării economiei cu emisii scăzute de carbon.

Perioada de implementare a proiectului: 12 octombrie 2017 – 11 octombrie 2019
    Valoare proiect: 924.901,96 lei
    Programul Operaţional Regional 2014-2020: www.inforegio.ro, www.facebook.com/inforegio.ro.
    Pentru informaţii detaliate despre celelalte programe cofinanţate de Uniunea Europeană, vă invităm să vizitaţi www.fonduri-ue.ro (site-ul web al Instrumentelor Structurale în România).

Articolul precedentAnunţ colectiv nr. 42978 din 30.08.2018 emis de Compartimentul Urmărire Impozite şi Taxe Locale din cadrul Direcţiei Impozite şi Taxe Locale Roman privind actele administrative fiscale emise
    Articolul următorAnunţ colectiv nr. 43564 din 12.09.2018 emis de Compartimentul Urmărire Impozite şi Taxe Locale din cadrul Direcţiei Impozite şi Taxe Locale Roman privind actele administrative fiscale emise