Municipiul Roman, în calitate de beneficiar, anunță începerea proiectului: „CREȘTEREA EFICIENȚEI ENERGETICE ȘI GESTIONAREA INTELIGENTĂ A ENERGIEI ÎN CLĂDIRILE PUBLICE DIN MUNICIPIUL ROMAN – GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.5 ROMAN’’ finanțat de MINISTERUL MEDIULUI, APELOR ȘI PĂDURILOR prin  Administrația Fondului de Mediu  în cadrul Programului privind creșterea eficienței energetice și gestionarea inteligentă a energiei în clădirile publice.

Data începerii proiectului: 09.05.2023
Contract de finanțare nr. 103/G/GES
Locaţia Proiectului: strEcaterina Teodoroiu nr. 1 A, Municipiul Roman
Valoarea totală a proiectului este: 7.779.494,47 lei