Municipiul Roman, în calitate de beneficiar, anunță începerea proiectului:  „CREȘTEREA EFICIENȚEI ENERGETICE ȘI GESTIONAREA INTELIGENTĂ A ENERGIEI ÎN CLĂDIRILE PUBLICE DIN MUNICIPIUL ROMAN – GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 ROMAN’’, finanțat de MINISTERUL MEDIULUI, APELOR ȘI PĂDURILOR prin  Administrația Fondului de Mediu  în cadrul Programului privind creșterea eficienței energetice și gestionarea inteligentă a energiei în clădirile publice.

Data începerii proiectului: 09.05.2023
Contract de finanțare nr. 102/G/GES
Locaţia Proiectului: Str. Ion Creangă nr.13, Roman, jud. Neamț
Valoarea totală a proiectului este: 7.689.569,73 lei