Parteneriat în proiectul „Corupţia ne priveşte pe toţi

„Parteneriat în proiectul „Corupţia ne priveşte pe toţi” (finalizat)

Primăria municipiului Roman a fost partener local cu Asociaţia „Asistenţă şi Programe pentru Dezvoltare Durabilă – Agenda 21” (APDD Agenda 21) pentru proiectul „Corupţia ne priveste pe toţi!”, derulat de Asociaţia Agenda 21 în parteneriat cu Agenţia Naţională a Funcţionarilor Publici, în cadrul programului de finanţare al Uniunii Europene: „Facilitatea de Tranziţie 2007/19343.01.11/AC 16 – Consolidarea rolului societăţii civile în lupta împotriva corupţiei”.

Proiectul a propus crearea unui model de parteneriat public-privat între instituţii/autorităţi publice locale şi societatea civilă în scopul prevenirii şi combaterii corupţiei, prin diseminarea rezultatelor proiectului şi a exemplelor de bune practici în 16 instituţii şi autorităţi publice locale partenere din judeţele: Cluj, Dolj, Ilfov, Harghita, Neamţ şi din Municipiul Bucureşti.

Perioadă implementare proiect: martie 2010 – noiembrie 2010

Articolul precedentReabilitarea, modernizarea şi dotarea clădirii destinate Căminului pentru bătrâni în municipiul Roman
    Articolul următorÎnfiinţarea de piste pentru biciclişti în municipiul Roman