Invitație la piesa de teatru ”Dar…ce-ați crezut?!”, 7 februarie 2019

„Primăria municipiului Roman și Teatrul Tineretului Piatra Neamț vă invită la primul spectacol oferit în cadrul acestui parteneriat și care va avea loc pe 7 februarie, de la ora 18.00, în sala Manolescu-Strunga din cadrul Primăriei municipiului Roman, când se va juca piesa ”Dar…ce-ați crezut?!”, după Nadejda Ptushkina. Spectacolul este realizat de Tudor Tăbăcaru și-i are în distribuție pe actorii: Maria Hibovski, Aida Avieriței, Cristina Mihăilescu și Andrei Merchea Zapatoțki. Piesa, o comedie, a stat la baza unui spectacol care s-a jucat mai mult de 10 ani la Teatrul de Arta din Moscova.

Prețul biletelor este de 6 lei pentru elevi, 12 lei pentru studenți și pensionari și de 24 de lei pentru adulți, biletele urmând să fie achiziționate, începând de luni, 14 ianuarie, între orele 08.00 și 16.00, de la camera 64 din cadrul Primăriei Roman (etajul II, intrarea dinspre Tosca).

Articolul precedentPublicație căsătorie 19 ianuarie 2019
Articolul următorAnunț de actualizare a aplicației ”pentru Roman”