Club de vacanţă la Biblioteca municipală George Radu Melidon – ediția a XI-a

În perioada 15-26 iulie, sub genericul Ce mică-i vacanţa mare!, Biblioteca municipală George Radu Melidon organizează a unsprezecea ediţie a Clubului de vacanţă. Activităţile care se vor desfăşura în acest an sunt diverse: cursuri de limbi străine, Clubul de Lectură, Clubul bunelor maniere, Vreau să cresc sănătos!, ABC-ul circulaţiei, Clubul de desen, Vârsta inocenţei, Vacanță în siguranță, Sportul alb, jocuri logice şi distractive.

Toate activităţile din cadrul Clubului de vacanţă se vor desfăşura cu sprijinul partenerilor noştri: profesori, medici, psihologi, Poliţia municipiului Roman, Asociaţia Club Sportiv Tenis Sense, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Petrodava, voluntari de la Kult Hub şi Asociaţia Muşatinii.

Articolul precedentAnunț – 15.07.2019 dezinsecție in data de 18 iulie 2019
    Articolul următorCarieră 12.06.2019 Direcția de Asistență Socială 2 posturi