Centrul de îngrijire de zi pentru copiii aflaţi în situaţii de risc în Municipiul Roman” (finalizat) – Programul „Servicii comunitare de prevenire a separării copilului de familia sa şi instruirea personalului aferent”, derulat prin Autoritatea Naţionala pentru Protecţia Drepturilor Copilului, finanţat conform prevederilor Hotărârii Guvernului României nr. 928/2007 pentru ratificarea  Acordului – cadru de împrumut dintre România şi Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei.

Perioadă implementare proiect: noiembrie 2009 – decembrie 2011

Valoare: 242.469,61 LEI

Locaţie: Str. Bogdan Dragoş nr. 91 (clădirea fostelor ateliere din cadrul Şcolii Nr. 7 Roman)

Articolul precedentReabilitarea, modernizarea şi echiparea clădirii destinate serviciilor sociale din municipiul Roman