ANUNȚ
CAMPANIE DE COLECTARE DEȘEURI DE ECHIPAMENTE ELECTRICE ȘI ELECTRONICE VOLUMINOASE ÎN MUNICIPIUL ROMAN

Primăria Municipiului Roman și RLG WASTE MANAGEMENT SYSTEMS ROMANIA SRL, în perioadele:

• 20 martie – 7 aprilie 2023
  • 1 octombrie – 13 octombrie 2023

la nivelul localității, a desfășurat o nouă campanie de colectare gratuită a deșeurilor electrice și electronice voluminoase (ex. frigidere, aragaze, mașini de spălat, Tv, monitoare etc.) de la populație.

În cadrul campaniei de colectare deșeuri electrice și electronice voluminoase, s-a colectat o cantitate de 3,975 t.

Reamintim că deșeurile de echipamente electrice și electronice de mici dimensiuni, bateriile, acumulatorii, tonerele etc, pot fii predate personal, gratuit, în orice zi a săptămânii, la Depozitul  de echipamente electrice și electronice (deschis non-stop) din Str. Colectorului fără număr(lângă adăpostul pentru câinii fără stăpân).

Articolul următor23.10.2023 Anunț important cu privire la emiterea titlului de proprietate