Anunț privind modificarea orarului pentru transportul public în comun pe raza municipiului Roman

Primăria municipiului Roman vă aduce la cunoștință faptul că programul de circulație a microbuzelor de pe transportul public în comun de pe raza municipiului Roman se modifică, în conformitate cu măsurile impuse de starea de urgență și pentru a preveni îmbolnăvirea cu noul coronavirus sau răspândirea sa în rândul cetățenilor. Astfel, începând cu data de 18 martie 2020, microbuzele de transport public în comun vor circula după următorul program: luni – vineri, între orele 5:30 – 18:00 și sâmbătă – duminică, între orele 6:00 – 18:00, din 15 în 15 minute. Ultimele plecări de la Roman Value Centre vor fi la ora 18:00 pe liniile 1, 2, 3 și 5.

Articolul precedent17.03.2020 – Anunț privind primirea cerererilor pentru acordarea alocației de stat pentru copii și a indemnizației / stimulentului de inserție pentru creșterea copiilor
Articolul următorAnunț – 19.03.2020 Comunicat DLEP Roman Evidența Persoanelor și Stare Civilă