Primăria Municipiului Roman anunță organizarea de ședințe de dezbatere publică a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Roman, care vor avea loc la sediul Primăriei Municipiului Roman, la data de 16 noiembrie 2021, ora 12:00 ( asociații, ONG-uri și publicul interesat) și ora 15.00 (consilierii locali), în sala Nicolae Manolescu Strunga.

Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Roman este un instrument de planificare strategică teritorială, prin care sunt corelate dezvoltarea teritorială a municipiului Roman cu nevoile de mobilitate și transport ale persoanelor, bunurilor și mărfurilor și are ca țintă principală îmbunătățirea accesibilității locuitorilor, a mobilității acestora, precum și buna integrare a diferitelor moduri de transport.

Dezbaterea publică este deschisă publicului interesat.
Informații cu privire la versiunea preliminară pentru consultare publică a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Roman pot fi descărcate de mai jos.

Articolul precedent11.11.2021 – Anunț – Aducem la cunoștința cetățenilor Organizarea licitației publice pentru atribuirea contractului de închiriere a construcției cu destinația garaj
Articolul următorAgenda de lucru a Primarului municipiului Roman (15 – 19 noiembrie 2021)