Primăria municipiului Roman vă aduce la cunoștință faptul că începând de joi, 7 mai 2020, se va permite accesul în cimitirele din oraș pentru îngrijirea mormintelor sau aprinderea de lumânări. Accesul va fi permis doar unui singur membru al familiei și doar în baza declarației pe proprie răspundere, pe care să fie bifat punctul 4 pentru motivul deplasării, dar, bineînțeles, să fie completate corect și celelalte informații solicitate de autorități.
În ceea ce privește celelalte restricții impuse de autoritățile centrale, administrația publică locală vă va informa din timp cu privire la ridicarea lor, atât în ceea ce privește accesul în parcuri sau locurile de joacă, dar și cu privire la reluarea activității transportului public în comun de pe raza municipiului Roman.

Articolul precedent06.05.2020 – Dispoziția privind exproprierea unor terenuri
Articolul următorCertificate de Urbanism aprilie 2020