ANUNȚ

Pentru a veni în sprijinul beneficiarilor Complexului Sportiv și de Agrement Moldova – Ștrand Municipal, în sensul simplificării procedurii de programare, Club Sportiv Municipal Roman anunță următoarele reguli privind programarea telefonică a accesului în Ștrandul Municipal, începând cu data de 01.07.2020:

1. Programările telefonice se vor efectua în avans, din ziua curentă apelului pentru următoarele 2 zile.
    Nu se vor efectua rezervări telefonice pentru aceeași zi cu ziua apelului.
  2. Intervalul orar în care se pot face rezervările telefonice este următorul:
    Luni – Duminică: 14:00 – 20:00
  3. În limita locurilor disponibile rămase nerezervate, accesarea bazei de agrement se poate face direct (fără o rezervare telefonică prealabilă), la Casieria Ștrandului Municipal.

Reamintim REGULILE GENERALE de respectat în incinta Ștrandului Municipal

• este obligatorie purtarea măștii în spațiile comune;
  • este interzis scuipatul sau suflatul nasului în bazin;
  • nu va fi permis accesul persoanelor care prezintă semne de infecție respiratorie (tuse și strănut frecvente, stare generală alterată) și febră mai mare de 37,3 0 C;
  • în apă, fiecărui înotător trebuie să îi revină o suprafață exclusivă de cel puțin 12 mp;
  • privitor la șezlonguri, se va respecta o distanță de 2 m, în orice direcție, pentru persoanele care nu fac parte din aceeași familie;
  • orice accesare a serviciilor Ștrandului va fi precedată de o procedură de auto-evaluare efectuată de către client, persoanele care prezintă unul sau mai multe din simptomele comune ale îmbolnăvirii cu COVID-19 urmând să nu părăsească locuința și să parcurgă procedurile descrise de autoritățile sanitare.

Se recomandă clienților ca măsuri suplimentare împotriva îmbolnăvirii cu COVID-19:

• evitarea introducerii în incinta ștrandului de alimente sau băuturi aduse de acasă;
  • respectarea indicațiilor și regulilor afișate în incinta ștrandului;
  • evitarea ieșirii și revenirii în incinta ștrandului sub diverse pretexte.
    Menționăm că terenul de volei pe nisip va putea fi utilizat de maxim 6 jucători, cu păstrarea regulilor de distanțare: la efort fizic (2m) și în repaus (7m).
Articolul precedentAnunț – 29.06.2020 licitaţie pentru locuri de parcare de reşedinţă nou amenajate
Articolul următorAnunț – Licitații parcări reședința pentru data de 09.07.2020, cu înscrieri în perioada 02.07.2020, ora 8:30 – 08.07.2020, ora 12:00