Comunicat de Presă

CLUB SPORTIV MUNICIPAL ROMAN organizează, în perioada 07.12.2019 – 22.12.2019, TURNEUL DE FOTBAL JUNIORI „KINDER CUP”- Cupa Moș Crăciun.
Perioada de înscriere este 11.11.2019 – 30.11.2019, iar înscrierile se pot face la C.S.M. Roman, strada Ștefan cel Mare 246, telefon/fax. 0233-734367, telefon mobil 0786-772050, e-mail:
De asemenea, punem la dispoziție și numerele de telefon ale celor doi profesori antrenori, Țapu Gabriel și Susanu Iosif:
• 0742.199.139 – Țapu Gabriel;
• 0745.545.016 – Susanu Iosif.
• Turneul se va desfășura la Sala Sporturilor, din cadrul Complex Sportiv Sala Sporturilor – Roman, B-dul Roman Mușat nr.82.
• Meciurile (atât grupele cât și semifinalele și finalele) se vor juca doar în weekenduri (sâmbăta și duminica).
• La Turneu sunt așteptate să participe cu echipe școlile din Municipiul Roman, precum și cele din comunele membre în Asociația de Dezvoltare Intercomunitară „Roman Metropolitan”.
Numărul maxim de echipe participante este 12 pentru fiecare categorie de vârstă.
• Participanții trebuie să se încadreze în 2 (două) categorii de vârstă:

2009 – și mai mici (clasele III-IV), U11;
• 2007 – și mai mici (clasele V-VI), U13
• Menționăm că Turneul se va desfășura în sistem „grupe” (nu sistem eliminatoriu).

Se vor acorda premii constând în cupe, medalii, diplome pentru locurile I, II, III și IV – la fiecare categorie de vârstă, fiecare sportiv de la cele patru echipe finaliste va primi medalie pentru participare; vor fi acordate premii speciale pentru cel mai bun portar, cel mai bun jucător și pentru cel mai bun golgheter.

Pentru detalii se poate consulta site-ul Primăriei Roman → Servicii Publice → Baze Sportive/Competiții → secțiunea „Evenimente, anunțuri, comunicate”, dar și pagina de facebook CSM Roman oficial.

Menționăm că la activitățile sportive vor fi luate imagini care vor fi folosite în scopul mediatizării Clubului și sportului în general.

DIRECTOR,
Constantin Costea CUDALB

Articolul precedentCarieră 23.10.2019 Anunț de organizare a examenului de promovare in treapta profesionala PMR
Articolul următorAnunț – pentru partciparea la procedura de atribuire a autorizațiilor taxi