ZIUA MONDIALĂ A CURĂŢENIEI

Sâmbătă, 23 septembrie 2017, romașcanii au ecologizat malul stâng al râului Moldova, marcând astfel Ziua Mondială a Curățeniei.

Peste 350 de voluntari din Roman au participat la această amplă acțiune organizată de Primăria municipiului Roman și desfășurată în colaborare cu Agenția pentru Protecția Mediului Neamț și cu Comisariatul Județean Neamț al Gărzii Naționale de Mediu.

În cadrul activității s-au colectat 153 de saci de deșeuri preluați de operatorul de salubritate SC Rossal SRL.

Mulțumim tuturor elevilor și profesorilor pentru sprijin, Asociației Mușatinii care, din nou, s-a implicat activ, precum și cetățenilor voluntari care au dat o mână de ajutor importantă pentru ca malul râului să fie acum curat!

Articolul precedentAnunţ Mediu Ziua Mondială a Curăţeniei, 23 septembrie
Articolul următorAnunţ Mediu privind REGULAMENTUL OFICIAL al Campaniei de informare și conștentizare a populației cu privire la importanța colectării DEEE