Seminar PAED – 15 septembrie 2016

Fundația TERRA Mileniul III împreună cu Primăria Roman și cu sprijinul Asociației Municipiilor din România au organizat seminarul ‘Planul de acțiune privind energia durabilă în municipiul Roman — pentru corelarea eforturilor la nivel regional’, care a avut loc pe 15 septembrie 2016 la sediul Primăriei Roman. Seminarul face parte din proiectul ‘Orașe Verzi — Regiuni Verzi (Green Cities — Green Regions) co-finanțat printr-un grant din partea Elveției, prin intermediul Contribuției Elvețiene pentru Uniunea Europeană extinsă.

Evenimentul a fost centrat pe tema energiei durabile și a eficienței energetice având ca participanți factori de decizie din Municipiul Roman, precum și responsabili de mediu din regiune. Punctul central al seminarului a fost reprezentat de Planul de Acțiune privind Energia Durabilă în Municipiul Roman, plan adoptat de către Consiliul Local Roman în cadrul ședinței desfășurate, pe 13 mai 2016.

Articolul precedentActivitaţi Mediu – ODLO – Săptămana Nationala a Voluntariatului
Articolul următorActivitaţi Mediu – Săptămâna mobilității – Crosul toamnei