Activitaţi Mediu – Pentru un municipiu curat trebuie să ne dăm mâna

    0
    316

    Pentru un municipiu curat trebuie să ne dăm mâna

    Concurs adresat tuturor romaşcanilor
    Ediţia a VII-a, Perioada: 14 martie – 15 aprilie 2016

    Curăţenia de primăvară începe cu noi, pentru noi !

    Premierea 18 mai 2016

    Prima categorie formată din persoane juridice şi fizice:

    PREMII SPECIALE:

    1. PANAITESCU CONSTANTIN
    2. SC MUTSUMI CHEMICAL INDUSTRIES SRL
    3. SC ROSSAL SRL
    4. PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ ROMAN
    5. ASOCIAŢIA MUŞATINII ROMAN

    A II-a categorie formată din instituţii de învăţământ:

    MENŢIUNI:

    1. ŞCOALA GIMNAZIALĂ CAROL I ROMAN, reprezentată de d-na GHERMAN CORNELIA
    2. LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN
    3. COLEGIUL NAŢIONAL ROMAN VODĂ
    4. ŞCOALA GIMNAZIALĂ CAROL I ROMAN, reprezentată de d-na DASCĂLU LUMINIŢA
    5. ŞCOALA GIMNAZIALĂ CALISTRAT HOGAŞ
    6. COLEGIUL TEHNIC DANUBIANA
    7. LICEUL TEOLOGIC EPISCOP MELCHISEDEC
    8. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ALEXANDRU IOAN CUZA
    9. ŞCOALA DE ARTĂ SERGIU CELIBIDACHE
    10. ŞCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU
    11. LICEUL TEHNOLOGIC VASILE SAV
    12. ŞCOALA GIMNAZIALĂ VASILE ALECSANDRI

    Finaliştii acestui concurs au obţinut punctajul maxim şi astfel acordăm:

    LOCUL I:

    1. LICEUL TEOLOGIC SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI
    2. COLEGIUL TEHNIC PETRU PONI
    3. CLASA a IV-A D a ŞCOLII GIMNAZIALE AL. I. CUZA

    PREMIUL SPECIAL:

    1. COLEGIUL TEHNIC MIRON COSTIN

    A III-a categorie formată din asociaţii de proprietari:

    MENŢIUNI:

    1. Asociaţia de proprietari nr. 39A Smirodava reprezentată prin D-NUL COBZARU EMIL
    2. Asociaţia de proprietari nr. 44 reprezentată prin D-NA BOERIU LENUŢA
    3. Asociaţia de proprietari nr. 12 B reprezentată prin D-NUL PĂDURARIU VASILE
    4. Asociaţia de proprietari nr. 23 reprezentată prin D-NA STOLERU MARIA
    5. Asociaţia de proprietari nr. GRP 14 reprezentată prin D-NA ROTARU RODICA
    6. Asociaţia de proprietari nr. 5 reprezentată prin D-NA POJOREANU TANIA
    7. Asociaţia de proprietari Smirodava nr. 1 reprezentată prin D-NUL BOLOHAN CONSTANTIN
    8. Asociaţia de proprietari nr. 6 reprezentată prin D-NA ARDELEANU LUCREŢIA
    9. Asociaţia de proprietari nr. 52 reprezentată prin D-NUL CÂRNU VIRGIL
    10. Asociaţia de proprietari nr. 22 reprezentată prin D-NUL OPREA GHEORGHE
    11. Asociaţia de proprietari nr. 51 reprezentată prin D-NUL SĂLCEANU FLORIN

    LOCUL III:

    1. Asociaţia de proprietari nr. 39 reprezentată prin D-NUL ŞINDRILARU EDUARD DOREL

    LOCUL II:

    1. Asociaţia de proprietari nr. 26 reprezentată prin D-NUL DRĂGICI CORNELIU

    LOCUL I:

    1. Asociaţia de proprietari nr. 3 reprezentată prin D-NUL COSTAN VASILE

    PREMIUL SPECIAL:

    1. Asociaţia de proprietari nr. 19 reprezentată prin D-NA DUMITRESCU ANA