Campania „Prețuiește viața, prețuiește natura!” 6 aprilie 2017

Municipiul Roman în parteneriat cu Arhiepiscopia Romanului și Bacăului prin Fundația „Episcop Melchisedec”, a desfășurat în data de 6 aprilie Campania de plantare „Preţuieşte viaţa, preţuieşte natura!”.

La această acţiune s-au înscris 586 de voluntari, constituiți din elevi, reprezentanţi ai ONG-urilor şi ai unor societăţi comerciale, împreună plantând un număr de 5000 de molizi.

Molizii au fost plantaţi, în completare, pe aliniamentele străzilor Smirodava, Profesor Dumitru Mărtinaş, Alexandru cel Bun – Victor Hugo, Bogdan Dragoș, pe Artera Roman Est, de-a lungul gardului din Complexul de Agrement „Moldova” şi în Parcul Municipal.

Articolul precedentHCL nr. 63 din 30.03.2017 – privind aprobarea Bugetului consolidat al Municipiului Roman pe anul 2017
Articolul următorPlan Urbanistic Zonal „Construire locuinta unifamiliala D+P+M(demisol+parter+mansarda), Imprejmuire si racorduri la utilitati” Nr. cadastral 54452, punct SCASZ, mun Roman, jud Neamt