ANUNȚ

COLECTARE DEȘEURI VOLUMINOASE

ÎN MUNICIPIUL ROMAN

în data de 25 martie 2023

Primăria Municipiului Roman și SC ROSSAL SRL ROMAN informează că în data de 25 martie 2023, la nivelul localității, se va desfășura o campanie de colectare a deșeurilor voluminoase (mobilier, covoare, saltele, tâmplărie etc.)

Pentru o mai bună desfășurare a acestei campanii, persoanele interesate vor comunica adresa de colectare și numărul de telefon de contact la dispeceratul societății ROSSAL SRL ROMAN la tel. 0729.019.561.

În data de 25 martie 2023, în intervalul orar 08:00 – 14:00, SC ROSSAL SRL ROMAN va colecta deșeurile voluminoase, în baza adreselor și datelor de contact transmise de către persoanele interesate.

SC ROSSAL SRL ROMAN precizează că tariful colectării este același cu tariful de colectare al deșeurilor municipale.

Articolul precedent13.03.2023 – Campanie – Spune STOP arderilor necontrolate
Articolul următorMODERNIZAREA TRANSPORTULUI PUBLIC DE CĂLĂTORI PRIN ACHIZIȚIA DE MIJLOACE DE TRANSPORT NEPOLUANTE – AUTOBUZE ELECTRICE