Ziua Mondială a Curăţeniei se sărbătorește anual în data de 23 septembrie și are ca scop conștientizarea și responsabilizarea populației faţă de mediu.

Pentru a marca această zi, Municipiul Roman va organiza sâmbătă, cu sprijinul instituțiilor de învățământ, o acțiune pentru salubrizarea malului stâng al râului Moldova (de la Stația Petrom până la Obor) ce va debuta la ora 10:00.

În anul precedent pentru a marca această zi au participat 542 de voluntari care au strâns 387 de saci de deșeuri municipale.

Îi asteptăm alături de noi pe toți cei care doresc să trăiască într-un mediu mai curat, mai civilizat și mai sănătos!

Galerie foto

Articolul precedentActivitaţi Mediu – SĂPTĂMÂNA EUROPEANĂ A MOBILITĂŢII 16 – 22 septembrie 2017
Articolul următorActivitaţi Mediu – ZIUA MONDIALĂ A CURĂŢENIEI