Nr. 64918 din 19.09.2022

ANUNŢ DE INTERES PUBLIC

MUNICIPIUL ROMAN și operatorul SC RENTOKILL SRL vă face cunoscut faptul că în perioada 21-28 septembrie 2022, în intervalul orar 0900-1500, se vor executa servicii de deratizare pe raza de competență a Municipiului Roman, zonele de acțiune vizate fiind căminele şi canalele aferente reţelelor edilitare: alimentare cu apă (căminele apometrelor generale de la intrarea în blocuri), canalizare și a terenurilor proprietate publică a Municipiului Roman adiacente acestora.

Produsele ce urmează a fi folosite, biocide avizate de Ministerul Sănătății – Comisia Națională a Produselor Biocide pentru profilaxia sanitar umană, pentru activitatea de deratizare, sunt:

• AGRORAT WAX BLOCKS, momeală ratacidă, substanța activă Brodifacoum 0,05%,
  • PRODIORAT, substanța activă Bromadiolone 0,005%.
    ANTIDOT SPECIFIC: Vitamina K1.

Precizăm faptul că tratamentele vor fi aplicate de către un operator autorizat, respectând fişele de avizare ale produselor.

În perioada menţionată rugăm luarea tuturor măsurilor necesare pentru a evita orice tip de incident, în special cu referire la protecția copiilor și a animalelor de companie.

Telefon de contact: SC RENTOKILL SRL 0747941650

Articolul precedentPublicație căsătorie 25 septembrie 2022
Articolul următor20.09.2022 Anunț – decontare masă și cazare refugiați ucraina găzduiți la persoane fizice – luna septembrie 2022