ANUNȚ

BLOCAJ TEMPORAR TRAFIC Bd. ROMAN MUȘAT

MUNICIPIUL ROMAN, cu sediul în județul Neamț, municipiul Roman, Piața Roman Vodă nr.1, informează toți participanții la trafic că în ziua de vineri 12 aprilie 2024 în intervalul orar 15:30 – 16:30 va fi oprit temporar traficul rutier pe bd. Roman Mușat – segmentul cuprins între intersecția cu str. Veronica Micle și intersecția cu str. C.D. Gherea.

Arterele ocolitoare zonei centrale vor fi pe străzile: C.D. Gherea, bd. Republicii, Tineretului, Cuza Vodă;
Traseele de afluire și defluire la locul manifestației, vor fi: bd. Roman Musat, str. C.D. Gherea, Str. Veronica Micle, str. Libertații, str. Unirii, str. Tineretului, str. Oituz.
Restricționarea se aplica în baza Dispoziției Primarului municipiului Roman nr. 289/10.04.2024 prin care s-a aprobat organizarea unui flash mob de către asociația culturală „Ansamblul Lunca Moldovei”.

Vă mulțumim!
Conducerea Primăriei Roman

Articolul precedent11.04.2024 Anunț – privind decizia etapei de incadrare
Articolul următorAnunţ colectiv nr. 29700 din 11.04.2024 pentru comunicarea prin publicitate din data de 11.04.2024