NV CONSTRUCT SRL cu sediul în Cluj Napoca, str. Răvașului, nr. 22, județul Cluj – în calitate de reprezentant al C.N.A.I.R. S.A. – D.R.D.P. IAȘI, cu sediul în Iași, șoseaua Națională, nr. 23, județul Iași – anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „PASAJ SUPERIOR PE DN2, PESTE CF LA ROMAN, KM 332+961”, propus a fi amplasat în municipiul Roman, str. Ștefan cel Mare, nr. 3, județul Neamţ.
Informaţiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecţia Mediului Neamț, Piața 22 decembrie, nr. 5 şi la sediul titularului – D.R.D.P. IASI cu sediul in Iasi, Strada Gheorghe Asachi, nr. 19 în zilele de luni până joi, între orele 8.00-16.30 și vineri între orele 8.00-14.00.
Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecţia Mediului Neamț, Piața 22 decembrie, nr. 5, din Piatra Neamț.

TITULAR,
C.N.A.I.R. S.A. – D.R.D.P. IAȘI

Articolul precedent06.04.2022 Anunţ specii de păsări protejate
Articolul următorProiect integrat de reabilitare, modernizare, extindere şi dotare a Şcolii Carol I, construire şi dotare Sală de Sport – pentru învățământul general obligatoriu, reabilitarea şi dotarea Grădiniţei şi reabilitarea şi modernizarea drumurilor publice în cartierul Nicolae Bălcescu din Municipiul Roman