Biblioteca Municipală George Radu Melidona a găzduit vineri, 3 februarie, Episodul 1 al Cenaclului Clepsydra.

Din Programul manifestării:

• Lansare de carte: Poezia lucrurilor simple, autor Mario Castro Navarrete (membru USR)
  • La aniversară … : prof. Violeta Lăcătuşu (membru USR)
  • Poetul Cetăţii: Mircea Bostan (membru USR)
  • Slavă Ţie, Doamne… – lirica religioasă: Cristina Giosanu (Trupa de teatru Gong)
  • Lui Eminescu: Poemă Nouă! – 2017 – lirică inedită dedicată Poetului Mihai Eminescu
  • Donator libris: donație de carte prof. Alexandru Cramer
  • Dor de România Mare – 2018!
  • Un Artist – O operă! (Iosif Haidu – membru UAP)

Momentele muzicale au fost asigurate de pianistul Ştefan Buzdugan şi de cantautorul Florin Ţuţuianu.

Articolul precedent2018 FEBRUARIE C. U.
Articolul următorProiect de hotărâre privind aprobarea Programului pentru acordarea finanţărilor nerambursabile, de la bugetul local al Municipiului Roman pe anul 2018 pentru activităţi nonprofit de interes local, în baza Legii nr. 350/2005