Anunț de mediu

MUNICIPIUL ROMAN, cu sediul în județul Neamț, municipiul Roman, Piața Roman-Vodă, nr.1, în calitate de titular, anunţă publicul interesat faptul că în urma parcurgerii etapei de încadrare pentru Elaborarea Planului urbanistic zonal pentru Sistematizare verticală zona Cuza Vodă – pietonal Ștefan cel Mare din municipiul Roman, județul Neamț care se referă la terenul situat în județul Neamț, municipiul Roman, zona cuprinsă între strada Oituz, pietonal Ștefan cel Mare și strada Cuza Vodă, Comitetul Special Constituit în data de 03.08.2023, la sediul APM Neamţ, propune ca planul menţionat să fie adoptat fără aviz de mediu întrucât nu necesită evaluare de mediu.
Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Neamţ, Piaţa 22 Decembrie nr. 5, în zilele de luni-joi între orele 8.00-16.30, şi vineri, între orele 8.00- 14.00, în termen de 10 zile calendaristice de la data publicarii prezentului anunţulu

Articolul precedentPublicație căsătorie 11 august 2023
Articolul următorPublicație căsătorie 12 august 2023