Primaria Roman impreuna cu Cinema Nomade va invita la un eveniment care se transforma frumos intr-o tradiție iubita:
Cinema în Aer Liber în Parcul Municipal din Roman!

Dragă comunitate a iubitorilor de film si a noptilor de vara,

Suntem încântați să vă anunțăm că, pentru al doilea an consecutiv, vă asteptam să vă alăturați la o experiență de neuitat sub cerul instelat!

Dată și oră: Vineri, 25 august și Sâmbătă, 26 august, începând cu ora 20:00.
Locație: Parcul Municipal, Roman.

Anul acesta, ne-am propus să vă aducem bucurie în două seri speciale:

Vineri, 25 august: Este seara speciala dedicată celor mici și sufletelor tinere. Vă invităm să vă aduceți paturile și să vă alăturați proiecției filmului „Pinocchio” – o poveste fermecătoare și plină de aventuri care a adus zâmbete pe chipurile copiilor din întreaga lume.
* Filmul este dublat in limba romana.

Sâmbătă, 26 august: Este momentul să adunați prietenii și familia pentru un film captivant sub cerul înstelat. Vă prezentăm „A Star is Born” – o dramă muzicală care va cuceri inimile publicului de toate vârstele. Experimentați emoția unei povestiri profunde despre iubire și visuri urmărite cu pasiune.
*Filmul este subtitrat si adresat publicului matur.

Adăugați un pic de confort evenimentului aducând cu voi scaune pliante, paturi și gustările preferate. Este o ocazie excelentă de a petrece timp de calitate împreună cu cei dragi și de a crea amintiri prețioase.

Accesul la proiecții este gratuit și deschis tuturor, așa că vă așteptăm cu brațele deschise să vă bucurați de serile noastre de cinema în aer liber.

Articolul precedentPublicație căsătorie 28 august 2023
Articolul următor22.08.2023 – Anunț – reprogramare tratament de pulverizare aeriana de dezinsecție