ANUNȚ IMPORTANT – BÂLCIUL ROMAN 2024

Bâlciul Roman 2024 va avea loc în perioada 02 august – 06 august 2024, în Complexul de agrement Moldova, în zona dintre intrarea str. V. Hugo și zona de parcare a cortului de evenimente, conform H.C.L. nr. 160 din 19.07.2024 prin care s-a aprobat Regulamentul privind organizarea evenimentului „Bâlciul Roman – 2024”.

ÎNSCRIEREA PARTICIPANȚILOR:

Înscrierea pentru participarea la eveniment se va face până cel târziu în data de 26.07.2024, ora 14.00:

– la adresa de e-mail sau

– personal, la Biroul Unic – Relații publice din cadrul Primăriei Roman, la parter, tel. 0233-208.605.

DEPUNEREA SOLICITĂRILOR:

Acte necesare:

• solicitare de participare la Bâlciul 2024;
  • lista produselor comercializate și fotografii ale acestora;
  • dovada faptului că agentul economic este constituit într-una din modalitățile prevăzute de lege în vederea desfășurării de activități cu scop lucrativ;
  • istoricul comercianților la edițiile precedente ale Bâlciului anual (sancțiuni, procese-verbale, amenzi etc.);
  • calitatea și specificitatea produselor comercializate (certificat de calitate sau orice alt document care atestă acest lucru);
  • dovada dotării cu aparate de marcat electronice, fiscalizate pe numele participantului menționat în solicitarea de participare.

Solicitanții care au depus cereri anterior prezentului anunț, vor completa cererea cu înscrisurile conform celor menționate mai sus.

Atribuirea loturilor se va face de către Comisia de avizare a evenimentului numită prin dispoziția primarului Municipiului Roman, în ordinea depunerii cererilor, conform principiului „primul venit – primul servit”.

În cazul în care ulterior atribuirii rămân loturi libere, comisia poate atribui loturile rămase și celor care au depus cereri după data limită, cu respectarea sectorizării.

Regulamentul privind organizarea evenimentului „Bâlciul Roman – 2024” poate fi consultat pe site-ul primariaroman.ro, la secțiunea Consiliul Local –  Hotărâri Consiliul Local 2024 – H.C.L. nr. 160 din 19.07.2024.

Articolul precedentCarieră 22.07.2024 Direcția de Asistență Socială Roman initializeaza procedura selectie personal contractual in vederea ocuparii a 2 posturi vacante prin transfer intern