Primăria Municipiului Roman informează cetățenii că în perioada următoare se vor efectua lucrări de montaj pentru conducta și racordul de gaze naturale pe următoarele străzi:

* Străzile Plevnei și Albinelor: Lucrările vor fi executate și finalizate în perioada 02.10.2024 – 07.10.2024.
* Străzile Walter Mărăcineanu, Costache Negri și Rodnei: Lucrările se vor desfășura în perioada 07.10.2024 – 23.10.2024.

La sfârșitul perioadelor preconizate (în absența unor probleme sau obstacole deosebite), zona va fi adusă la nivelul circulabil, urmând ca, după efectuarea probelor de presiune și punerea în funcțiune de către Delgaz Grid S.A., să se treacă la refacerea zonei la starea inițială.

Executantul lucrărilor este S.C. MONTREPCOM S.R.L.

Ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente cauzate și vă mulțumim pentru înțelegere.

Articolul precedent02.10.2024 – ANUNȚ CONSULTARE PUBLICĂ – pentru Proiectul de Hotărâre privind actualizarea Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Roman
Articolul următor02.10.2024 – Anunț – lista dosarelor admise si respinse locuinte sociale